Meble gastronomiczne do restauracji – jak wybrać najlepsze?

Wyposażenie kuchni w restauracji jest kluczowe dla jej sukcesu – nie da się w końcu sprawnie i dobrze gotować w środowisku, które utrudnia nam życie. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze mebli gastronomicznych? Jakie ich parametry liczą się najbardziej? Które materiały przysporzą nam najmniej problemu pod kątem utrzymania czystości?

  1. Wymiary i rozstaw mają znaczenie
  2. Dlaczego warto wybrać meble ze stali nierdzewnej?
  3. O czym pamiętać przy zakupie mebli gastronomicznych?

Wymiary i rozstaw mają znaczenie

Wyposażenie kuchni i zaplecza restauracji to bardzo ważna kwestia, ponieważ zależy od niej sprawność obsługi klientów i wygoda oraz bezpieczeństwo pracy naszych kucharzy i ich pomocników. Meble powinny być dopasowane nie tylko do rodzaju wykonywanych zadań, ale także muszą być odpowiednich wymiarów, aby dobrze służyły osobom je wykorzystującym. Wszystkie szafki należy wybrać i umieścić tak, aby był do nich łatwy dostęp, natomiast stoły i blaty powinny bezproblemowo umożliwiać wygodną pracę, bez konieczności pochylania się. W ten sposób zapewnimy kucharzom odpowiednią ergonomię stanowiska pracy, a także ułatwimy im gotowanie dla naszych klientów.

Dlaczego warto wybrać meble ze stali nierdzewnej?

Meble gastronomiczne muszą być wytrzymałe, odporne na temperaturę, a także łatwe do utrzymania w czystości. Właśnie z tych powodów wiele profesjonalnych marek decyduje się na wykorzystanie stali nierdzewnej, którą trudno jest porysować, trwale uszkodzić czy zabrudzić. Dodatkowo stoły i inne meble wykonane ze stali nierdzewnej charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, dzięki czemu nie będziemy musieli co chwilę zmieniać wyposażenia. Wiele najwyższej jakości mebli i innych produktów dla gastronomii znajdziesz na stronie: gastroprodukt.pl/meble-gastronomiczne.

O czym pamiętać przy zakupie mebli gastronomicznych?

Jeżeli zależy nam na dobrej jakości meblach, dzięki którym będziemy mogli szybko i sprawnie pracować, jednym z ważniejszych parametrów na jakie trzeba zwrócić uwagę jest materiał, z jakiego są wykonany. Dobrze jest również wybierać spośród marek znanych, sprawdzonych i już dobrze przyjętych w restauracyjnej kuchni – dzięki temu zyskamy pewność, że nabywamy dobry produkt, który spełni nasze oczekiwania. Niebagatelne znaczenie mają również wymiary oraz możliwość dobrania kompletu mebli. Pozwoli nam to nie tylko na łatwe ustawienie sprzętów w dedykowanej im przestrzeni, ale również ułatwi jej wyposażenie, gdy będziemy mogli wziąć wszystkie niezbędne elementy od jednego producenta.