گلهای محبوب ژاپن

آب و هوا و موقعیت ژاپن آن را به مکانی تبدیل کرده است که تعداد زیادی از انواع مختلف گل پرورش داده می شود. گلها نیز بخشی از فرهنگ ژاپن هستند که به دلیل نمادین بودن و زیبایی آنها برای آنها ارزش قائلند. بسیاری از گلهای بومی ژاپن وجود دارد. در میان آنها ، موارد محبوب در زیر بحث شده است.

گل داوودی زرد

گل داودی زرد محبوب ترین گل ژاپن است. همچنین گل رسمی این کشور است. این گل زرد نماد خورشید ، خوشبختی ، وفاداری و شادی است. باز شدن گلبرگ های آن نمادی از کمال است. همچنین در طول “جشنواره خوشبختی” ژاپن که هر ساله برگزار می شود مورد تقدیر قرار می گیرد. علاوه بر این ، این باور در بین ژاپنی ها وجود دارد که قرار دادن یکی از گلبرگ های گل در ته لیوان شراب ، منجر به یک زندگی طولانی و شاد می شود.

شکوفه های گیلاس

شکوفه های گیلاس یا ساکورا قیمت گل آزالیا  نیز از جمله گلهای محبوب ژاپن است و یک فصل کامل وجود دارد ، یعنی فصل ‘hanami’ ، مرتبط با این گل. این گل در بهار شکوفا می شود و طی آن جشنواره ویژه ای برای بزرگداشت این گل برگزار می شود. شکوفه آنها هر ساله امید را برای مردم به همراه دارد. این گل را می توان در پارک ها ، معابد و ساختمانهای رسمی کشور یافت.

ارکیده

انواع مختلفی از گل ارکیده در ژاپن رشد می کند. 317 گونه ارکیده بومی این کشور در نظر گرفته می شوند. انواع مختلف ارکیده در دو دسته “tooyooran” و “yooran” قرار می گیرد. ‘Tooyooran’ به گونه هایی گفته می شود که بومی ژاپن باشد ، در حالی که ‘yooran’ به گونه های غربی اطلاق می شود. آنها بوی خوبی دارند و در رنگ های مختلف از جمله زرد ، سفید و صورتی شکوفا می شوند.

کاملیای ژاپنی

کاملیای ژاپنی از محبوب ترین انواع کاملیا در جهان است. در اواخر زمستان و اوایل بهار شکوفا می شود و در رنگ های سفید ، سفید ، صورتی و قرمز دیده می شود. برای تزئین معابد بودایی در سراسر کشور استفاده می شود.